Naujienos

Ribojamas pacientų lankymas palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse

2020 10 21

Artimo žmogaus lankymas kelia papildomą užsikrėtimo COVID-19 liga riziką, todėl prašome labai atsakingai įvertinti paciento lankymo būtinybę.

Pacientų lankymo VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse  ekstremaliosios situacijos laikotarpiu taisyklės 

1. Leidžiama lankyti pacientus tik išimtiniais atvejais, pacientui esant terminalinėje būklėje ir tik iš anksto su ligoninės vyr. gydytoju suderinus lankymo laiką.

2. Pacientą lankyti gali tik asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimo, slogos, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo) ir kuriems netaikoma izoliacija.

3. Lankytojai privalo dezinfekuoti rankas įeinant į ligoninę ir išeinant iš jos, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, vykdyti ligoninės personalo nurodymus bei rekomendacijas, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines veido kaukes, respiratorius), mūvėti vienkartines pirštines.

4. Lankymo metu rekomenduojama išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą iki kitų pacientų.

5. Pacientą vienu metu lankyti gali tik vienas asmuo.

6. Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas.

7. Lankymo trukmė – iki 15 min.

8. Palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), jeigu tai įmanoma pagal paciento sveikatos būklę.

9. Ligoninėse vykdomas lankytojų registravimas. Lankytojas, nesutinkantis teikti asmens duomenų registracijai, į ligoninę neįleidžiamas.

       

VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos administracijaNaudinga informacija