Naujienos

Covid-19 liga sergančių asmenų pervežimu pasirūpins ir savivaldybė

2020 12 17

Koronavirusu sergantys Vilniaus rajono gyventojai, neturintys galimybės patys grįžti į namus iš gydymo įstaigų, dėl pervežimo paslaugos gali kreiptis į savivaldybę. Nuo š. m. gruodžio 7 d. tokia galimybė numatyta priimtu operacijų vadovo sprendimu.
Pagal numatytą tvarką, net jei nėra pasibaigęs izoliavimo laikotarpis, tačiau jei koronavirusu sergančio žmogaus būklė leidžia, jis gali būti išleidžiamas tęsti koronaviruso gydymą ambulatoriškai į namus.
Toks sprendimas priimamas tuomet, kai po pacientų sveikatos būklės įvertinimo Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje nustatoma, kad nėra reikalingas stacionarinis gydymas arba kai pacientai išrašomi iš ligoninės, nes sveikatos būklė leidžia gydytis namuose ambulatoriškai.
Kadangi ne visi žmonės turi galimybę grįžti į namus savo ar artimųjų transportu, o viešuoju transportu tokie pacientai važiuoti negali, tokie asmenys gali kreiptis į savivaldybę dėl pavėžėjimo paslaugos suteikimo.
Taip pat primename, kad asmenims, kuriems būtina atlikti Covid-19 ligos tyrimą, tačiau į mobilųjį punktą neturintiems galimybių nuvykti savo transportu, kaip ir iki šiol bus užtikrinta pavėžėjimo paslauga.
Transportas, kuriuo vežami keleiviai į mobilųjį punktą ar bus pervežami sergantys asmenys yra specialiai tam pritaikytas – įrengta pertvara tarp vairuotojo ir keleivio. Po kelionės automobilis kruopščiai dezinfekuojamas. Vairuotojas aprūpintas būtiniausiomis asmens apsaugos priemonėmis. Keleiviai taip pat yra prašomi laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų – prieš įlipant dezinfekuoti rankas, visos kelionės metu dėvėti veido kaukę.
Taip pat prašome gyventojų nepiktnaudžiauti Savivaldybės organizuojama paslauga ir dėl pavėžėjimo paslaugos kreiptis tik esant realiam poreikiui. Žinome atvejus, kai pavėžėjimo paslauga buvo suteikta asmenims, kurie turi savo transporto priemones ar juos gali nuvežti artimieji, tačiau to nepadaro ir sukliudo nuvežti į mobilųjį punktą tuos gyventojus, kurie tokių galimybių tikrai neturi.
Vilniaus rajono gyventojai, sergantys Covid-19 liga dėl pervežimo iš stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, o taip pat gyventojai, turintys išsitirti dėl pavėžėjimo paslaugos į mobilųjį punktą gali kreiptis į Civilinės ir darbo saugos vyr. specialistą Robertą Kovalevskį tel. 8 672 48381.
Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos kaip saugiai pasiekti mobilius punktus: https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/sam-primena-kokiais-budais-galima-pasiekti-mobilius-punktus. Atkreiptinas dėmesys, kad į mobilųjį punktą vykti viešuoju transportu griežtai draudžiama.

Naudinga informacija