Naujienos

Informacija apie VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinikos įgyvendinamą tarptautinį projektą

2021 01 26

„Greitosios medicinos pagalbos paslaugų prieinamumo gerinimas Vilniaus  rajono pažeidžiamoms gyventojų grupėms“

 

Nors ekstremali situacija Lietuvoje tęsiasi, VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika toliau įgyvendina tarptautinį projektą „Greitosios medicinos pagalbos paslaugų prieinamumo gerinimas Vilniaus rajono pažeidžiamoms gyventojų grupėms“ pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos  bendradarbiavimo per sieną programą.

  • 2020 metų gruodžio pabaigoje įvyko pacientų transportavimo kėdučių viešasis pirkimas. Įsigytos 3 kėdutės, kurios smarkiai palengvina greitosios medicinos pagalbos darbuotojų darbą.

Kėdė su vikšrais leidžia pacientą ne nešti, o gabenti pasodintą ant kėdės, ir tokiu atveju tai yra žymiai patogiau ir pacientui, nei nešant paguldytą ant pernešimo paklodės, kai nėra garantuota stabili  kūno padėtis. Labai svarbu, kad vikšrų su kintama stabdymo jėga apimamas pakopų kiekis leidžia saugiai, be papildomų pastangų ar jėgos slydimo būdu gabenti pacientą laiptais žemyn.

Vienas pagrindinių privalumų yra nuimama vikšrų sistema. Ji pasitarnauja medikų patogumui, kai reikia nešti kėdę pas pacientą, kur nėra lifto. Tada galima paimti į vieną ranką kėdę, o į kitą ranką vikšrus. Taip svoris pasidalina į abi rankas. Kitas privalumas, kad nesant poreikio pacientą gabenti laiptais, o tik transportuoti lygiu paviršiumi, naudojama tik kėdutė, o vikšrai paliekami GMP automobilyje.

Taip pat nemažesni privalumai yra kėdutės keliamas svoris (250 kg) ir pačios kėdutės svoris (tik 11,8 kg). Didelė keliamoji galia reiškia, kad kėdutės konstrukcija pagamintas iš tvirto metalo, kuris ženkliai atsparesnis nusidėvėjimui ir didelėms apkrovoms.

  • 2020 metų gruodžio pabaigoje pradėti remonto darbai Riešės GMP pastotės patalpose. Po remonto darbų bus pagerintos darbo sąlygos greitosios medicinos pagalbos darbuotojams. Pagal dabartinę darbų eigą suremontuoti  patalpas planuojama vasario pirmą savaitę. Bus pakeistos įėjimo durys, įrengta nauja patalpa su dušu,  sumontuotas kombinuotas šildytuvas, perdažytos sienos, įrengtos pakabinamos lubos ir paklotos naujos grindys, sumontuoti nauji šviestuvai ir elektros instaliacija su 2 kompiuterinėmis darbo vietomis, pakeisti PVC langai su ventiliacijos orlaidėmis, ties įėjimu įrengtas šviestuvas su judesio davikliu, išdažyti įėjimo laiptai ir sienos.
  • 2021 metų sausio mėnesį pradėti Juodšilių GMP pastotės remonto darbai. Po remonto darbų bus pagerintos darbo sąlygos dirbančiam personalui. Pagal dabartinę darbų eigą suremontuoti  patalpas planuojama vasario pirmą savaitę. Bus pakeistos įėjimo durys, išgriauta sienutė seno dušo, įrengtos naujos patalpos su dušu, perdažytos sienos ir lubos, paklotos naujos grindys, sumontuoti nauji šviestuvai ir elektros instaliacija su kompiuterinėmis darbo vietomis.Naudinga informacija