Naujienos

Ambulatorinių slaugos paslaugų teikimo namuose skyrius

2021 02 23

VšĮ Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje sausio mėn. įkurtas ambulatorinių slaugos paslaugų teikimo namuose skyrius, kuris teikia asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientų namuose.

Ambulatorinės slaugos namuose paslaugas teikiančių specialistų komandą sudaro:

  • Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.;
  • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.
  • Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.

Ambulatorines slaugos paslaugas namuose gali gauti pacientai, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis (SP1) arba nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis su dideliais ar vidutiniais specialiaisiais poreikiais (SP2); pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo; pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų, šeimos gydytojui išrašius siuntimą šiai paslaugai gauti.

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Dėl šių paslaugų pacientai turi kreiptis pas savo šeimos gydytoją.Naudinga informacija