Naujienos

VAKCINACIJOS LINIJA

2021 03 08

Skambinkite telefonu +370 5 230 0123

arba rašykite el. p. klausimai@ulac.lt

Informacija pacientui

  1. Jeigu nesate nuolat pasiekiamas telefonu - kviečiame tiesiogiai kreiptis į savo šeimos gydytoją ir informuoti, kad norite vakcinuotis.
  2. Vykdami vakcinuotis, turėkite asmens dokumentą. Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu jums išduotą skiepijimo kortelę.
  3. Jeigu negalite  nuvykti  vakcinacijai nurodytu laiku, tiesiogiai kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje būsite skiepijamas ir suderinkite naują vakcinacijos laiką.
  4. Jei atsisakysite vakcinuotis nurodytu laiku, o vėliau persigalvosite, galimybę pasiskiepyti turėsite masinės vakcinacijos metu.
  5. Ar galima pasirinkti vakcinos rūšį? Konkrečios vakcinos pasirinkti negalima. Būsite skiepijamas ta vakcina, kuri tuo metu bus vakcinacijos centre. Visos Lietuvoje naudojamos vakcinos yra saugios ir veiksmingos visoms amžiaus grupėms.
  6. Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.
  7. Šalutinis poveikis po gauto skiepo yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnus, galinčius įveikti virusą ir neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.
  8. Dažniausi galimi vakcinos šalutiniai poveikiai - nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.
  9. Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną praneškite savo šeimos gydytojui ir(ar) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.


Naudinga informacija