Korupcijos prevencija


VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos korupcijos prevencija

GERBIAMI VŠĮ VILNIAUS RAJONO CENTRINĖS POLIKLINIKOS PACIENTAI IR LANKYTOJAI!

            VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika, būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga, palaiko Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvą korupcijos prevencijos sveikatos sistemoje ir griežtai pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams.

            Poliklinikos interneto svetainėje yra paskelbtas mokamų ir nemokamų paslaugų asortimentas. Su šia informacija  galima susipažinti registratūrose, sekretoriate.

            Atkreipiame dėmesį, kad teisinė atsakomybė taikoma ne tik neteisėtą atlygį paėmusiam asmeniui, bet ir jį davusiam. Už korupcinio pobūdžio veikas taikoma baudžiamoji atsakomybė.

           Raginame Jus neoficialiais mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojų orumo, o susidūrus su tokiais faktais, nedelsiant apie tai pranešti:

  • VšĮ Vilniaus rajono centrinei poliklinikai: Asmeniui, atsakingam už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą, Eglei Samsonienei tel.: 8 686 26844el.pkorupcija@vrcp.lt, kabineto Nr. 017;
  • Sveikatos apsaugos ministerijai:  nemokama telefono linija 8 800 66004el. p. korupcija@sam.lt;
  • Vilniaus rajono savivaldybei: el. p. korupcija@vrsa.lt;
  • Specialiųjų tyrimų tarnybai: „karštosios linijos“ tel.: (85) 266 3333, el. p. pranesk@stt.lt

Žinokime, kad geriausia padėka medicinos darbuotojui yra Jūsų pagerėjusi sveikata, geras žodis ir nuoširdi šypsena 

VšĮ VRCP administracija

Vyriausiosios gydytojos kreipimasis

GERBIAMIEJI PACIENTAI,

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika palaiko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvą korupcijos prevencijos sveikatos sistemos srityje ir pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams. Primename, kad teisinę atsakomybę užtraukia ne tik neteisėto atlygio (piniginio, daiktinio ir kt.) paėmimas, tačiau ir jo davimas.

Raginame neoficialiais mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojų orumo.

Geriausia padėka medikui – Jūsų šypsena ir geras žodis.

Pagarbiai-
Laikinai einanti VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyriausiojo gydytojo pareigas
Daiva Kubaitienė

Pacientų forumas ir antikorupcinė SAM linija

2013 m. birželio 4 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje įsteigtas Pacientų forumas, kurio tikslas - ne tik ginti ir atstovauti pacientų interesus, bet ir padėti valstybės institucijoms suprasti pacientų problemas, išgirsti jų patirtis, lūkesčius ir patarimus. Ši organizacija sukurta vieningam tikslui pasiekti, kad sklandžiai veiktų nacionalinė sveikatos apsaugos sistema, kuri turi veikti nenutrūkstamai, nepriklausomai nuo politikų kaitos.

Pacientų forumas – tai bendradarbiavimo platforma, vienijanti pacientų interesus atstovaujančias ir ginančias organizacijas.

2013 m. balandžio 30 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pradėjo veikti antikorupcinė SAM linija. Lietuvos gyventojai, paskambinę nemokama linija tel. 8 800 66 004, gali anonimiškai pranešti apie korupcijos atvejus sveikatos priežiūros įstaigose. Nemokamas, anoniminis pasitikėjimo telefonas į nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą įneš daugiau kontrolės, skaidrumo ir atsakomybės.

Jeigu iš Jūsų prašė pakišos, jeigu be teisėto pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar kita forma susidūrėte su korupcija asmens sveikatos priežiūros įstaigose, paskambinkite nemokamu telefonu 8 800 66 004 ir sekite nurodymus. Jūsų skambutis – anonimiškas, jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Jeigu Jums skambinant kovos su korupcija specialistai negalės atsiliepti, Jūsų pranešimas bus įrašytas. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta atitinkamai kovos su korupcija institucijai. Taip pat galima pateikti informaciją el.paštu korupcija@sam.lt .

Naudinga informacija