Naujienos

Niekada nevėlu pradėti rūpintis savo sveikata. Meskite rūkyti ir pajusite teigiamus pokyčius jau netrukus!

2024 05 27

Tarptautinės dienos be tabako proga norime atkreipti Jūsų dėmesį į rūkymo žalą ir jo mastą pasaulyje. Kiekvienais metais rūkymas nusineša daugiau nei 8 milijonus gyvybių, iš kurių apie 1,2 milijono yra nerūkantys asmenys, nukentėję nuo pasyvaus rūkymo . Rūkymas yra pagrindinė daugelio lėtinių ligų, įskaitant plaučių, gerklų vėžį, širdies ir kraujagyslių sistemos bei lėtines plaučių ligas, taip pat – padidėjusio cholesterolio lygio kraujyje, priežastis.

Įdomus faktas: per metus rūkantis asmuo vidutiniškai išleidžia rūkymui tiek pinigų, kad galėtų nuskristi į egzotišką kelionę! Be to, metimas rūkyti gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę – sumažėja širdies ir plaučių ligų rizika, pagerėja kvėpavimas ir bendras fizinis aktyvumas, taip pat - pagerėja odos išvaizda ir bendra savijauta.

Dažnai girdime dvejonę, ar verta mesti rūkyti vyresniame amžiuje? Tikrai taip! Tyrimai rodo, kad net ir vyresniame amžiuje metant rūkyti galima pailginti gyvenimo trukmę ir pagerinti sveikatos būklę. Be to, sumažėja rizika susirgti su rūkymu susijusiomis ligomis, ir jau po kelių savaičių gali pastebėti pagerėjusį kvėpavimą ir energijos padidėjimą.

Kaip mesti rūkyti? Štai keletas patarimų:

Kreipkitės pagalbos į specialistus – gydytojai ir psichologai gali suteikti reikalingą palaikymą bei pritaikyti gydymo būdus, padedančius lengviau atsisakyti rūkymo.

  1. Skambinkite naująja pagalbos metant rūkyti linija 1819 ir nemokamai konsultuokitės su specialistais
  2. Naudokite nikotino pakaitalus – tai gali būti nikotino pleistrai, kramtoma guma ar inhaliatoriai, kurie sumažina nikotino poreikį ir palengvina atsisakymo procesą.
  3. Mažinkite po truputį – turbūt žinote, kurios (ar kurių) cigarečių galėtumėte atsisakyti lengviausiai. Net ir pilnai nemetant, tai gali būti puikus pirmasis žingsnis geros sveikatos link!

Niekada nevėlu pradėti rūpintis savo sveikata. Meskite rūkyti ir pajusite teigiamus pokyčius jau netrukus!Naudinga informacija